Největší výběr potřeb pro macramé a háčkování | České Budějovice
Novinky v sortimentu! Macramé DIY sady vhodné i pro začátečníky!
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Po - Pá: 10 - 18
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 400 Kč a máte dopravu ZDARMA
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Když něco chceš, celý Vesmír se spojí, abys toho dosáhl

Potřebujete poradit?

Monika Lukschová
Monika Lukschová
608902275 Po - Pá: 10 - 18
31.12.2022

Když něco chceš, celý Vesmír se spojí, abys toho dosáhl

Stačí si dobře přát a splní se nám vše!

Je to asi deset let zpátky, co jsme se nechali pobláznit filmem The Secret, vysílali svá přání k vesmíru, tvořili si nástěnky přání a čekali, až nás vesmír vyslyší a vše splní.

Ale je to opravdu tak snadné? Pokud i vám film zamotal hlavu, možná jste si taky po nějakém čase řekli, že to nefunguje. Sny se nevyplnily. Třeba nám ve filmu neřekli vše? Třeba je to celé jen výmysl?

Úplně si nepotrpím na všechny ty ezo a duchovní věci, ale úplným odpůrcem také nejsem. Věřím, že vše má své důvody, věřím na životní poslání a na sílu myšlenky. A opravdu věřím, že si stačí správně přát.

A proč se tedy nesplní, když si něco přeji?!

Poslední roky je mým přáním tvořit úspěšný e-shop, být svým pánem. Ale stále jsem narážela na nějaké mantinely, které mi cestu blokovaly. Byl to hlavně strach. Strach z nejistých kroků, z opuštění komfortní zóny. Strach o peníze. 

Bylo nám 21 let, když jsme s mým mužem začali žít "dospěle". Na cestě byla naše první holčička a my s malými zkušenostmi, ale velkou hrdostí odmítali pomoc rodičů a rozhodli se žít sami a po svém. První byt, první práce, první všechno. A hlavně první chyby!

rok 2012, já, můj muž a naše pár dní stará holčička

Dnes je nám 33 let a plno těch chyb splácíme dodnes. Dluhy se postupně nabalily jako sněhová koule až do fáze, kdy jsem žila v panickém strachu, že přijdeme o náš milovaný dům a o život, na jaký jsme zvyklí.

Nepřišli jsme a nějak jsme to všechno zvládli, ale strachy se zaryly hluboko, bála jsem se o rodinné finance, bála jsem se krachu, nedostatku. Křečovitě jsem šetřila a nedovolila nám, abychom si jen tak něco dopřáli. To, co ve mě žilo, bylo zkrátka silnější, než jakákoliv pozitivní přání.

Podnikání na mateřské

Na mateřské jsem začala tvořit. Šlo mi to, tvořila jsem na zakázku a doufala, že po skončení rodičovské se zvládnu uživit. Ale ruku v ruce nadšených vizí šel i onen strach. Podnikat na mateřské je sranda - každý měsíc jistý příjem a žádné zálohy. Ale zvládnu to i pak? Bez pravidelné rodičovské a s vysokými zálohami?

rok 2019, já a můj produkt

Nezvládla jsem to... Obavy z nedostatku peněz mě mnohdy až paralyzovaly. Byla jsem myšlenkami v takové křeči, že jsem nedokázala mít smysluplné vize a nápady. Po chvíli jsem to vzdala a zaměstnala se.

Nenechte se brzdit...

... strachem, nejistotou, čímkoliv. Každý máme nějakého strašáka ve skříni, který je tím důvodem, proč se naše přání neplní! Strach z neúspěchu, z finančního krachu, z odsouzení, že zklame, bude trapný, nenaplní očekávání své nebo druhých...

A kvůli těmto strachům nejsme schopni jít za svým snem či cílem naplno a sami si je brzdíme. A tak si dejte pro následující rok předsevzetí:

1) pojmenujte svůj strach a pracujte na jeho překonání

Způsobů je plno, někdy stačí říci o něm nahlas kamarádce. Někdy je potřeba k jeho pochopení a vyřešení dlouhodobější terapie s odborníkem (můj případ).

2) definujte své cíle a "rozporcujte" je na jednotlivé části

Nezahlťte se! Chtěla jsem vybudovat VELKÝ A ÚSPĚŠNÝ E-SHOP, ale asi bych se lekla a zalezla někam pod peřinu, kdybych toho chtěla dosáhnout rychle. A tak doporučuji naplánovat malé krůčky, bezpečné, které hravě zvládnete. Dopřejte si tak hromadu maličkých úspěchů, které můžete oslavovat.

Jak to nakonec bylo u mě? 

Když jsem e-shop koupila, byl maličký. Věděla jsem, že budu pracovat měsíce, než se rozjede, měsíce bez příjmu. Ale něco takového moje hlava absolutně nezvládla! Proto jsem neopustila zaměstnání a e-shop dělala jako "vedlejšák". 

Říjen 2018, stěhování e-shopu k nám domů; zboží se vešlo do dvou kallaxů v obýváku a dvou regálů v komoře 

Moje práce byla náročná a já domu chodila často unavená. Energie navíc nebyla, nové nápady nechodily, e-shop nerostl a tak nebyly ani prostředky na nějaké investice. V tomto režimu to jelo asi 3 roky a já si často říkala, jestli to má vůbec smysl.

Když se narodila druhá holčička, zbývalo mi trochu energie navíc a e-shop pomaloučku rostl. V určité fázi jsem na to už sama nestačila. Jak časem, tak znalostmi. Ale bála jsem se, že na dalšího člověka nevydělám a půjdu do mínusu.

Naštěstí rozhodl můj muž. Oznámil, že si mám klidně vzít peníze z našich úspor, ale ať už to konečně někam posunu. Ok, pokud to nevyjde, bude to jeho vina 🤭

A vyšlo! Za krátko se ukázalo, jak skvělá investice to byla. Už nejsem na vše sama, mohu delegovat tu část práce, která mě nebaví a volnou energii věnovat novým nápadům a tvorbě. A to všechno se brzy projevilo i na výsledcích e-shopu.

Když něco chceš, celý Vesmír se spojí, abys toho dosáhl

Takže je to tak. Ale bez našeho aktivního zapojení to zkrátka nepůjde! Překonala jsem strach a můj sen o skvělém e-shopu se najednou přiblížil! Ještě mám před sebou dlouhou cestu a své komfortní zóny budu muset opouštět ještě mnohokrát, ale každý malý statečný krůček se počítá a až se za čas ohlédnu, ta ušlá cesta bude dlouhá.

A tak vám přeji, abyste odhalili a překonali své strachy! Abyste si jasně definovali své budoucí malé krůčky! Dělejte jen takové, na jaké se cítíte. A za rok se ohlédněte zpět a poděkujte sami sobě, za ten velký kus práce, který jste udělali. Pro sebe a pro splnění svých přání.

Možná jsme my sami tím vesmírem a je na nás, abychom si své sny plnili 💫

Krásný Nový rok, moje milé. Děkuji, že tu jste se mnou a jste součástí mého snu.

Monika

2022, já se svou druhou holčičkou v našem skladu

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

                                                         

Kde sídlíme

Jsme z Českých Budějovic!

Nákup pouze online s možností osobního vyzvednutí na odběrných místech.

Kontakt
ProTvorbu s.r.o.
Monika Lukschová
Monika Lukschová
Po - Pá: 10 - 18
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz