Největší výběr potřeb pro macramé a háčkování | České Budějovice
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
10:00 - 18:00
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 000 Kč a máte dopravu ZDARMA
  1. Úvod
  2. Úvod do macramé
Newsletter

Přeji si být informován/a o novinkách a speciálních nabídkách emailem.

Úvod do macramé

Vše, co potřebuješ vědět před první výrobou macramé

Milá začátečnice, tento článek patří Tobě!

Každý den vídám ve FB skupinkách a u mě na eshopu na chatu plno základních dotazů "jak začít, kde hledat návody, jakou tloušťku, jakou šňůru....". Je mi jasné, že žádná z Vás nechce udělat špatný nákup. Zvlášť, když macramé materiály nepatří mezi ty nejlevnější.

Věř mi, není to taková věda, jak se může zdát, ale vím, jak moc nepřehledně to na samém začátku může vypadat. Zejména, pokud jsi ještě neměla možnost různé materiály "osahat" a vyzkoušet.

Tento článek je sestaven pro dva typy lidí - pro ty, co si rády vše nastudují a s jistotou se vrhnout na svůj první nákup. A pak pro ty, co moc číst nechtějí :-) nebo nemají čas a chtějí úplně jednoduše nakoupit to správné. A to bez obav, že vyberou špatně a zboží jim pak bude ležet doma. 

Začnu těmi, co podrobné informace nepotřebují...

Kreativní sada pro začátečníky

Svůj první nákup můžeš vyřešit nějakou startovací sadou - boxíky většinou obsahují vše, co potřebuješ pro konkrétní výrobek. A tak stačí jen objednat, vyčkat na pošťáka, boxík rozbalit a tvořit. Žádné další starosti.

>>>> kouknout na startovací sady <<<<

U mě v eshopu jsou 3 typy sad - 

  • komplet - najdeš tam vše pro výrobu - šňůry, hřeben, nůžky, jehlu, lak na vlasy, metr...
  • částečná - třeba doma máš nůžky i jehly a v koupelně lak na vlasy, proto ti bude stačit sada, kde najdeš jen materiál bez těchto pomůcek
  • macramé pomocníci - v této sadě naopak nenajdeš šňůry, korálky nebo tyče pro výrobu macramé, ale pouze pomocníky k vyrábění - nůžky, jehlu, metr, hřeben

Můžeš si tak nakoupit třeba 5 částečných sad a jednu sadu pomocníků a vyhneš se tomu, že budeš mít doma 5 zbytečných hřebínků :-)

 

Typy šňůr

Jsou celkem 3 typy, které se na výrobu macramé používají. Dá se samozřejmě využít prakticky cokoliv, ale pro základní rozhled Ti budou stačit tyto tři:

Rozčesávací šňůra

Pokud začneš právě touto šňůrou, rozhodně nešlápneš vedle! Je to takový macramé univezrál a ještě jsem nenašla projekt, kde by právě tento typ nešel použít. Rozčesávací šňůra je tvořena tak, že se několik desítek tenoučkých nití stočí jedním směrem. Vznikne tak kompaktní šňůra, která jde snadno rozčesat