Největší výběr potřeb pro macramé a háčkování | České Budějovice
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
10:00 - 18:00
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 000 Kč a máte dopravu ZDARMA
  1. Úvod
  2. o Mně
Newsletter

Přeji si být informován/a o novinkách a speciálních nabídkách emailem.

o Mně

Moje milé,

příběh tohoto eshopu se začal psát někdy před rokem 2014. V tomto čase jej vlastnila jiná majitelka a mě by ani ve snu nenapadlo, že se naše cesty jednoho dne protnou právě tímto způsobem.

Měla jsem dvouletou holčičku a čas na mateřské si zpříjemňovala právě pletením a háčkováním. Základy jsem měla díky své zlaté babičce, pak už jen stačilo najít návody na youtube, oprášit zapomenuté dovednosti a už to jelo! Známe to všechny - naprosté pohlcení!

Nejprve jsem udělala hromadu čepiček pro svou dcerku, pak chtěly kamarádky, jejich kamarádky a najednou jsem dělala čepice cizím lidem, u kterých jsem netušila, jak na mě přišli! V té době vznikal můj první rozpačitý ceník - ach, nacenit si vlastní práci, to je tak náročná disciplína!

Vesele jsem si doma pletla a věřila, že se tím zvládnu živit. Ale přišel konec mateřské a s ní i konec pravidelného příjmu. Jako malá podnikatelka jsem byla povinna platit sociální a zdravotní a to byla prostě konečná mého malého-velkého snu. Musela jsem se zaměstnat a svůj koníček hodit na vedlejší kolej. Celé to bylo takové prapodivné - pletení dříve vyplňovalo každou časovou skulinku na mateřské, bylo se mnou večer u TV, na delších cestách autem, dokonce na každé návštěvě. Ale jako zaměstnaná jsem v těch volných skulinkách, které jsem měla odpoledne po práci, musela nejprve uvařit, uklidit, zkrátka nejprve jafblsbf domácnost rodina

 

já byla pouze zákaznicí-tvořilkou.  Oba - já i eshop, jsme z Českých Budějovic a tak jsem nakupovala hlavně zde, abych se vyhnula poštovnému. 

Roky plynuly, eshop změnil majitelku a k mému obrovskému štěstí jej převzala paní Andrea, která bydlela jen přes kopec ve vedlejší vsi. Brzy se z nás staly kamarádky, vždy jsem si pochvalovala, jaký dokonalý servis mám - večer si napíšu o materiál a ráno cestou do práce jsem jej měla pověšený na plotě. No jaký jiný eshop vám toto nabídne? :-)

Pamatuji si ten den úplně přesně - byl říjen roku 2018 a Andrea na svém FB napsala, že nabízí svůj eshop k prodeji! No to ne! Kdo ho koupí? Bude mi také tak vycházet vstříc? Říkám o tom muži a ve vtipu dodávám - "nekoupíme ho?". Vůbec jsem to nemyslela vážně. Nedodělaný dům, o vedení eshopu víme prd. A vůbec, nikdy jsem o ničem takovém nepřemýšlela. Opravdu je dobrý nápad celý život ze dne na den překopat kvůli něčemu, co se objeví tak náhle?

Povídá mi - "nebuď blázen, zajetý eshop! To jen tak na ulici nenajdeš!". A tak jsme si s Andreou sedli, vše probrali a za pár dní už vozili klubíčka v naší Octávce. Bylo toho jen pár, celý sklad se vešel do rohu našeho obýváku, do dvou kallaxů (Ikea regály).

Dodnes si pamatuji, jak přijel s další várkou můj a Andein muž, na tváři poťouchlé výrazy.

"Co je? Co se stalo?" ptám se. Zboží se vozilo z vedlejší vesnice, přece se na ten kousek nebude velký regál kurtovat ke káře a převeze se jen tak položený, ne? A samozřejmě se stalo, co se dalo očekávat - regál v půlce cesty z káry vypadl na ulici 😀

A nám začala nová etapa! První dny jsme předělávali vzhled eshopu, upravovali obchodní podmínky, vyjednávali smlouvy s dopravci, komunikovali s dodavateli, založili firemní účet, atakdále... Uf, proč nám nikdo neřekl, jaký vopruz se k tomu pojí?! No a to nebylo to nejhorší! Vyznat se v prostředí eshopu a všem jeho nastavení, začít se učit SEO, marketing, analytiky, udělat si finanční plány, vést FB stránku a instagram.... Dneska se už naštěstí směju 

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.